Последни новини
за
Цветко Китанов, студент от V курс, украинска филология
На 24.05.2010г. за шести пореден път беше връчана стипендия от Фондация "Блага Димитрова" за постигнати успехи в областта на литературата. Награждаването беше проведено в Аулата на Софийски университет "Св. Климент Охридски" в присъствието на президента на Република България Георги Първанов, заместник кмета на София Минко Герджиков и Иван Сотиров, както и други политически фигури. Пред целия академичен съвет, както и пред ректора на университета беше награден Цветко Китанов, студент от V курс в СУ.
Календар
ПРОГРАМА НА XV МЕЖДУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЯ "ДРАГОМАНОВИ СТУДИИ"
Време на събитието: 21.10.2021
XV МЕЖДУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЯ
„ДРАГОМАНОВИ
СТУДИИ“
на
тема
„УКРАИНИСТИКАТА В
БЪЛГАРИЯ И ПО СВЕТА“
21–22
октомври 2021 година
зала 1 и зала 2
в Ректората и в платформата Zoom
ПРОГРАМА
21 октомври,
четвъртък, зала 1 в Ректората
Пленарно
заседание
10.00 –
11.00 – Официална част
11.00 –
11.40 – Пленарен доклад
Олга Албул
„Україністика в Софійському університеті ім.
Климента Охридського та болгаристика у Львівському
національному університеті ім. Івана Франка: здобутки та
перспективи співпраці“
11.40 –
12.00 – Дискусия
12.00 –
13.00 – Обедна почивка
13.00 – 14.15, зала 1, секция
„Украинистиката по света“, заседание
1
Модератор: Райна Камберова
Олга Сорока „Украинистика –
животът ми е пълноценен, бидейки част от нещо толкова
специално“
Олена Чмир, Олга
Паламарчук „Болгарські лектори в
Київському університеті імені Тараса Шевченка: внесок в
україністику“
Дискусия
14.15 – 14.30 –
Почивка
14.30 – 16.00, зала 1,
секция „Украинистиката по света“, заседание
2
Модератор: Райна Камберова
Леся Мушкетик
„Культурно-просвітницька діяльність української
діаспори в Угорщині“
Ана Дуганджич, Йосип
Ралашич „Викладацька, наукова та
видавницька діяльність загребської
україністики“
Катажина
Якубовска-Кравчик „Питання
міждисциплінарнoстi. Досвід кафедри україністики
Варшавського університету“
Дискусия
16.00 –
16.15 – Почивка
16.15 –
18.00, зала 1, секция „Фолклор. Антропология.
История“
Модератор: Райна Камберова
Ирина
Огиенко „Збереження
національної ідентичності українців Болгарії на початку
ХХІ століття“
Стилиян
Стоянов „Голодоморът
в Украйна през погледа на таврийските
българи“
Ирина Матяш
„Діяльність консульських установ НРБ у радянській
Україні в сфері культурної
дипломатії“
Галина Бушко
„Взаємини І. Шишманова з українськими
науково-освітніми та громадськими
установами“
Дискусия
22 октомври,
петък, зала 1 в Ректората
10.00
– 12.30, зала 1, секция
„Езикознание“, заседание
1
Модератор:
Албена
Стаменова
Людмила
Попович
„Комунікативні формули в украïнській,
російській та сербській мовах ‒ типи та
функціï“
Милена
Иванович
„Кількісно-інтенсивні роди дії в українській
мові“
Кента Сугаи
„On the Language
Situation of Bessarabian Bulgarians Today: A Case Study
of Taraclia (Moldova)“
Свитлана
Богдан „Домінанти
епістолярної поведінки Лесі Українки в спілкуванні з
Михайлом Драгомановим“
Виталия Папиш
„Психоакцентуація
мовної свідомості Лесі Українки в її листах до М.
Драгоманова“
Свитлана
Игнатиева „Метафорична
модель пам’яті в українському щоденниковому
дискурсі“
Дискусия
12.30 –
13.30 – Обедна почивка
13.30 –
17.00, зала 1, секция „Езикознание“,
заседание 2
Модератор:
Албена
Стаменова
Сергий
Колонюк
„Вербалізація концепту „дорога“ в
українській лінгвокультурі (на матеріалі Галицько-руських
народних приповідок І. Франка)“
Елизавета
Пересада „Функції
літер латиниці в українській
лінгвокультурі“
Оксана
Ковтун „Категорія
роду у вимірах граматики оцінок: у редакції української
та англійської лінгвокультури (зіставний
аспект)“
Олена Сирук,
Иван Держански
„Фемінітиви в КУБі: деякі казуси
перекладу“
Оксана Лазор
„Відтворення прецедентних феноменів в
українсько-болгарських перекладах (Ю. Андрухович
„Дванадцять обручів“ / Ю. Андрухович
„Дванайсетте обръча“)“
Свитлана
Корниенко „Використання старослов'янської лексики у
давньоукраїнських письмових
пам'ятках“
Дискусия
22 октомври,
петък, зала 2 в Ректората
10.00 – 11.30, зала 2,
секция „Методика“, заседание
1
Модератор: Лилия Желева
Надежда Михайлова-Сталянова, Елена
Крейчова „Учебният речник в
дидактическата работа на университетския
преподавател“
Татяна Доценко, Леся Петровска
„Українсько-болгарський
словник лінгвістичної термінології: засадничі принципи
укладання“
Оксана Самусенко „Створення словникової
статті як приклад проектної роботи на заняттях з
лінгвокраїнознавства української мови“
Оксана
Баранивска „Фразеологізми в навчанні української мови
як іноземної“
Дискусия
11.30 – 11.45 –
Почивка
11.45 – 13.00, зала 2,
секция „Методика“, заседание 2
Модератор: Лилия Желева
Мирослава Шевченко
„Українська мова як іноземна: особливості
підручникотворення на початку ХХІ
століття“
Ирина Прожогина „Система
роботи для постановки та корекції української вимови
болгарам“
Ганна Швец
„Проєктна технологія в навчанні української мови як
іноземної“
Дискусия
13.00 – 14.00 – Обедна
почивка
14.00 – 15.30, зала 2,
секция „Литературознание“, заседание
1
Модератор: Владимир Колев
Олга
Матушив „Феміністичні
мотиви в сучасній українській літературі (на прикладі
творів Оксани Забужко „Сестро,
сестро“, „Дівчатка“ та „Я,
Мілена“)“
Таня Гаев „Творчість Володимира
Діброви в сербському перекладі“
Алла
Татаренко „Белградські
україністи як перекладачі української
літератури“
Дискусия
15.30 –
15.45 – Почивка
15.45 –
17.00, зала 2, секция
„Литературознание“, заседание
2
Модератор:
Владимир
Колев
Инна
Приймак „Літературна
спадщина Григорія Цамблака: актуальні проблеми сучасних
студій“
Панайот
Карагьозов
„Двойственост и тройственост: Църковните унии и
Брестката уния“
Дискусия
Презентация
на книги и официално закриване на
конференцията
17.30 –
18.30, зала 1 в Ректората
А.
Якимова
„Болгарський перiод життя
професора Михайла Драгоманова“,
IМФЕ iм. М. Т.
Рильського НАН України. Київ, 2019. 280 с.
И. Матяш, А. Тертична, И. Манасиева „Українсько-болгарські відносини: офіційна і культурна дипломатія (1918–1944), Інститут історії України, Київ; Софія, 2021. 372 с.